Dalyan'daki eviniz...

Keysan Villas , Dalyan

VİLLA KİRALAMA SÖZLEŞMESİ - REZERVASYON , ÖDEME , İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ; Villayı kiralayan (bundan sonra MÜŞTERİ olarak belirtilecektir) ile Villayı kiraya veren faaliyet merkezi Tufan Caddesi No:38 Dalyan Mahallesi Ortaca MUĞLA olan KEYSAN TURİZM BİLGİS.TİC.TEK.GIDA OTO KİR.İNŞ.TAAH.İTH.İHR.ve PAZ.LTD.ŞTİ (bundan sonra KEYSAN VİLLA. olarak belirtilecektir) arasında önceden belirtilen tarihler için VİLLA kiralanması sebebi ile hazırlanmıştır. Taraflar arasında, kiralama isteğinin www.keysan.com.tr isimli web sitemiz üzerinden, e-posta yada telefon aracılığı ile iletilmesi ile başlayan süreçte aşağıdaki şartlarda anlaşarak işbu elektronik sözleşmeyi kabul etmiş, onaylamış ve elektronik olarak imzalamış olurlar. (Site üzerinden gönderilen ödeme bilgi maillerinde ve kredi kartı ile ödeme sayfalarında bu sözleşmenin okunarak onayladığına dair onay uyarıları ve onay kutuları bulunmaktadır. Bu kadar uyarıya rağmen sözleşmenin okunmamış olması tamamen MÜŞTERİ’nin yükümlülüğünde olup, bu tarz savunmalar aşağıdaki şartların geçerliliğini kesinlikle etkilemez.)

www.keysan.com.tr web sitemiz üzerinden villalarımızdan birine rezervasyon yapan müşterinin aşağıda belirtilen şartların tamamını peşinen kabul etmiş olduğu sayılacaktır.

Aşağıda belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranılan durumlarda KEYSAN VİLLA’ya yapılan rezervasyonu tek taraflı iptal edebilme, müşterinin villayı terk etmesini isteyebilme, KEYSAN VİLLA’ın aldığı kaparo, depozito kira bedelini geri vermeme ve geri kalan kira bedelini isteme hakkını doğurur.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza internet sayfamızda bulunan online rezervasyon sayfası veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Tarihleri belirledikten sonra sizden gerekli iletişim ve fatura bilgileri alınıp ön kiralama işlemi yapılır. Ön kiralamadan sonra villa,villalar için toplam ücretin %25’ini yani kaparo ödemesi müşteri tarafından yapılır. Kaparo, eğer EFT yöntemi ile yaılacaksa ön kiralama yapıldıktan 1 iş günü içinde ödenmesi gerekir. Online websitemiz üzerinden kredi kartı ile de mail order yöntemi ile de ödeme yapılmadan konfirmasyon ve kiralama sözleşmesi gönderilmez ve 24 saat sonra tamamlanmayan rezervasyon talebi sistem tarafından otomatikman silinir. Kaparo alındıktan sonra sizlere yazılı bir şekilde villa kiralama/konaklama sözleşmesi belgesi gönderilecektir. Bu belgede kaparonun/ödemenin hangi tarihde ve hangi yöntemle yapıldığı bilgisinin yanısıra hangi tarihlerde villanın adınıza kiralandığına dair bilgiler yer alacaktır.

Kaparonun yatırılmaması durumunda KEYSAN VİLLA, müşteriye bilgi vermeden ön kiralama rezervasyonunu iptal edebilme hakkına sahip olacaktır.

Villanın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve kiraladığınız villayı kontol edip teslim aldığınız anda nakit veya kredi kartı ile villa anahtarını size teslim eden görevliye yapılır.

VİLLAYA GİRİŞ-ÇIKIŞ

Müşterinin villaya/aparta/daireye giriş saati , en erken 16:00( müsaitlik durumuna göre bazen esneklik gösterilebilir ama garanti edilmez)’dır. Müşteri; 16:00’dan önce daireye giriş yapamaz. Müşterinin villadan ayrılış saati en geç sabah saat 10:00’dur. (Aynı gün giriş-çıkış olmayan durumlarda esneklik olabilir ancak böyle bir garanti verilemez) Erken çıkış yapılmak istendiği durumlarda KEYSAN VİLLA’ya 24 saat önceden bilgi verilmesi zorunludur. Müşterinin kendi isteği ile kiraladığı villadan rezervasyonun bitmesinden önce ayrılması gibi durumlarda müşteriye kira ücreti için para iadesi yapılmaz.

VİLLA KAPASİTESİ

Villalarımıza web sayfamızda belirtilen kapasitenin veya rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde kişi sayısı kabul edilmeyecektir. 3(üç) yaş üzeri çocuklar kişi kabul edilir. Rezervasyon yapıldıktan sonra müşteri tarafından kişi sayısında veya herhangi bir değişiklik yapılmak isteniyorsa KEYSAN VİLLA’ya yazılı olarak bildirmek zorunludur. Villanın toplam yatak kapasitesinin üstünde kişi sayısı villa ya alınmayacaktır. Villaya giriş yapıldıktan sonra misafir kabul etme durumu kesinlikle söz konusu değildir. Fazla kişi ve kaydı olmayan misafir söz konusu olduğu tespit edilirse KEYSAN VILLA müşterinin villayı terk etmesi ve ücretin tamamını isteme hakkına sahip olacaktır. Müşteri verdiği tüm bilgilerin eksiksiz olduğunu bu sebepten doğacak tüm sorumluluları kabul etmiş sayılır. Villaya giriş anında kalacak olan tüm kişilerin kimlik bilgileri,fotokopi yada cep telefonu ile foto çekilerek tespit edilip emniyet güçlerine bildirim yapılması kanunen zorunlu olduğu için geçerli bir kimlik belgesi/pasaport u olmayan kişiler villa ya alınmayacaktır.

VİLLA BAKIM TEMİZLİK VE EKSTRALAR

Villarımız müşterilerimize giriş yapmadan önce temizliği ve dezenfektesi yapılmış olarak teslim edilir. 2(iki) hafta ve üzeri konaklayan müşterilerimiz için haftada bir gün ücretsiz ara temizlik ve havlu/çarşaf gibi değişimler yapılır. Temizlik görevlilerimizin geleceği gün ve saat önceden müşteri ile konuşulup kararlaştırılır. Ayrıca her sabah erken saatlerde bahçe ve havuz bakımı tarafımızdan yapılır. Villada herhangi bir sorun yaşanırsa bu sorun KEYSAN VILLA tarafından giderilecektir. Bu gibi hizmetlerin giderilmesi için görevlilerin villaya veya bahçeye girilmesine müşteri tarafından müsaade edilmelidir. Web sitemiz üzerinden aksi bir durum belirtilmedikçe internet, su, elektrik, tüp fiyatlara dahildir. Nadir olarak servis sağlayıcıları tarafından yapılan elektrik,su,internet vb kesintilerinde firmamız sorumlu değildir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Villalarımıza maalesef evcil hayvan dostlarımız kabul edilmemektedir. Bilgimiz olmadan villa içerisine alınan evcil hayvanların vermiş oldukları zararları KEYSAN VİLLA müşteriden talep ve tazmin edebilir. Villalarımızın hepsinde kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaktır. Bu iki durumun aksi olduğu taktirde KEYSAN VILLA müşterinin villayı terk etmesini isteyebilir ve hiçbir geri ödeme yapmama hakkını doğurur.

FİYATLAR

Web sayfamızda belirtilen villa kiralama fiyatları gecelik konaklama şeklindedir. Kaparo havale , EFT , Kart ödemesi sistemi ile yapılır. Fiyatlarımıza KDV ve sonradan oluşacak tüm vergiler dahildir.

REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL VE AİDE KOŞULLARI

Villa için ön ödeme yapıldıktan sonra villa müşteri için rezerve edilmiş olur. Müşteri rezervasyon yaptıktan sonra ilk 24 saat içinde ücretsiz iptal hakkına sahiptir. Tüm iptal talepleri KEYSAN VİLLA ‘ya yazılı olarak mail şeklinde bildirilmelidir. 24 saatten sonraki iptal taleplerinde aşağıda belirtilen iptal ve iade koşulları içerisinde işlem yapılır.

KEYSAN ViLLA rezervasyon anında toplam ücretin %25’lik kısmını kaparo/ön ödeme olarak tahsil eder.

Bu alınan ön ödeme iadesiz olup ancak aşağıda belirtilen zaman dilimleri içerisindeki tarihler aralığında tarih değişikliği yapılabilir. Tarih değişikliği de ancak villaların müsaitlik durumunda mümkündür.

Rezervasyonun başlamasına 60 gün kalaya kadar iptal taleplerinde toplam kiralama bedelinin %25’ini
Rezervasyonun başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal taleplerinde toplam kiralama bedelinin %50’sini
Rezervasyonun başlamasına 30 günden ve daha az zamandaki gelen iptal taleplerinde KEYSAN VILLA toplam kiralama bedelinin %100 tamamını talep etme hakkına sahipdir.
Erken rezervasyon indirimi dönemlerinde yapılan satışlar peşin ödemeli ve toplam kiralama bedelinin tamamının ödenmesi şartlarına bağlı olarak iadesiz satış olarak gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde yapılan satışlarda KEYSAN VİLLA iade, geri ödeme yapmaz. Ancak rezervasyon başlangıcına 60 gün kalaya kadar bu rezervasyon için tarih değişikliği talebinde bulunulabilir. Butür taleplerde villalarımızın müsaitlik durumuna göre karşılanır.

Kiralama bedeli %100 tahsil edilmiş olan durumlarda da yukarıda belirtilen dönemler göz önüne alınarak geri ödeme hakkı doğmuşsa masraflar düşüldükten sonra müşterinin yapmış olduğu ödeme yöntemiyle iade edilir. Kredi kartı ile alınan ödemelerde kesinlikle nakit/eft/havale şeklinde geri ödeme yapılmaz, zira kanunen de Bankalararası Kart Merkezi’nin yönetmeliğine göre de yasaktır.

Online satış platformlarında aynı tarih için birden çok satış olduğu dönemlerde tarih ve saat olarak ilk yapılan işlem için rezervasyon oluşturulur ve diğer rezervasyon talepleri için Müşteriye alternatif tarih veya alternatif villa önerilir. Müşteri tarafından kabul görülmediği durumlarda müşteriden hiçbir ücret talep edilmez ve varsa yapmış oldukları ödemeler iade edilir.

Müşteri, geri kalan ödemeyi zamanında yapmadığı durumlarda KEYSAN VİLLA rezervasyonu iptal etme ve müşterinin daha önce ödemiş olduğu ücreti geri iade etmeme aynı zamanda bu vilayı başkasına kiralayabilme hakkına sahip olur. Rezervasyon iptalleri yazılı olarak yapılır aksi bir durumda iptallerin geçerliliği yoktur. Rezervasyon iptali yazısı KEYSAN VİLLA’ın eline ulaştığı/mailinde alındığı andan sonra geçerli olur.

KİRACI, ölüm, hastalık, düğün iptali vb… zaruri ispat edebileceği nedenlerle iptal talep ettiği takdirde yukarıda yazılı cezai tazminat sorumluluklarından etkilenmez. Sadece sözleşme için ödenmiş olan kaparo/depozito bedeli iade edilmez. KEYSAN VİLLA geri kalan cezai ücretler ve tazminat ile ilgili herhangi bir talepte bulunmaz, eğer ödemenin tamamı alınmış ise depozito bedeli haricindeki tüm tutarlar iade edilir. Bu iptal bildirisinin KEYSAN VİLLA‘ya mutlaka süreler çok önemli olduğundan dolayı acil bir şekilde yazılı olarak (Email) yapmak zorundadır. Bu maddenin geçerli olabilmesi için bildirim ekinde ispat yükümlülüğünde belge gönderilmesi de şarttır.

REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

Rezervasyonda tarih değiştirme hakkı vardır ancak yukarıda belirtilen iptal koşullarındaki tarih aralığında gelen taleplerde villalarımızın müsaitlik durumlarına göre değerlendirilir. Bu konuda soz söz hakkı KEYSAN VİLLA ya aittir.

SEYAHAT SİGORTALARI

MÜŞTERİ’nin seyahati boyunca yaşayabileceği olumsuz olaylara karşın bir sigorta acentesi vasıtası ile seyahat sigortası yaptırılması tavsiye edilir. Villalar genel sigorta (deprem, hırsızlık, yangın vs…) kapsamında bulunmakta olup ancak bu sigorta içinde bulunan kişileri kapsanmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir durumda sigorta sizin hasarlarınızı tazmin etmeyecektir.

Seyahat sigortaları aynı zamanda sizin hastalık, ölüm,uçak iptali v.b gibi durumlarda seyahatinizin gerçekleşememesi halinde uğradığınız zararları poliçenizin kapsamı doğrultusunda tazmin etmektedirler.

Sigorta olmamasından dolayı oluşan kişisel zararlardan KEYSAN VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Evlerden çalınan sigortaya konu sabit demirbaş eşyalardan da MÜŞTERİ sorumlu tutulamaz.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızda bulunan yüzme havuzlarının ısıları hava durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Havanın soğuk olması gibi durumlarda müşterinin yüzme havuzu kullanamamasından KEYSAN VİLLA sorumlu tutulamaz. Villalarımızda yüzme havuzları 1Nisan-31 Ekim tarihleri aralığında açık tutulmakta olup günlük temizlik ve bakım tarafımızdan yapılmaktadır. Bu dönemler dışındaki konaklamalarınızda yüzme havuzunun kapalı olmasından firmamız sorumlu tutulamaz.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

KEYSAN VİLLA, villayı MÜŞTERİye temiz ve kullanıma hazır bir durumda teslim etmekten sorumludur. Villaya girişte veya konaklama sürecinde herhangi bir bozuk, çalışmayan bir eşya veya herhangi bir aksaklık söz konusu ise MÜŞTERİ bu durumu KEYSAN VİLLA’ya bildirilmesi ve sorunların çözülmesini talep etme hakkına sahiptir. KEYSAN VİLLA bu sorunu en geç 48 saat içerİsinde giderilmesini sağlamalıdır. Müşterinin KEYSAN VİLLA’ya bildirmediği herhangi bir aksaklıktan ötürü alamadığı hizmetten dolayı bir hak talep etme hakkına sahip değildir.

MÜŞTERİNİN SORUMLULUKLARI

MÜŞTERİ evin tamamını, içinde bulunan her türlü eşyayı kendi evi gibi itina ile kullanmayı ve korumayı kabul eder. MÜŞTERİ, kiraladığı süre içinde kiralanan evde kendi kusurundan veya ihmalinden dolayı oluşacak muhtemel zararlardan tamamen sorumludur. MÜŞTERİ‘nin bu sorumluluğu beraberindeki diğer şahısların kusurundan veya ihmalinden dolayı oluşacak muhtemel zararları da kapsar. MÜŞTERİ evden çıkarken hasar tutarının talep edilmemesi, hasar tutarından feragat edildiği manasına gelmez. Evden çıktıktan sonraki süreçte zararın tespiti ve ispatı halinde MÜŞTERİ bu hasarı ödemekle yine de yükümlüdür. Ancak bunun için taraflar çıkışta hasar ile ilgili sözlü bir anlaşma yapmış olması yada ispat edilmesi şarttır.

MÜŞTERİ, kiraladığı ev ve çevresini rahatsız edebilecek davranışlardan kaçınmakla mükelleftir. Çevreden gelen şikayetler yada güvenlik güçlerince yapılan şikayetler sonucunda önce uyarı verilir, tekrarlanması durumunda ev sahibi MÜŞTERİ’yi evden çıkarma hakkına sahip olur ve ödeme iadesi yapılmaz.

Yerel güçler tarafından Müşterilerin vermiş olduğu çevre rahatsızlıkları vb durumlarda uygulanan cezai yükümlülükler MÜŞTERİ yanındaki kişilerle beraber direk sorumludur.

MÜŞTERİ, kiraladığı evde genel yasalara uymak zorundadır. Uyulmadığı durumda MÜŞTERİ yanındaki kişilerle beraber direkt olarak sorumludur.

FATURA-VERGİ

KEYSAN VİLLA kurumsal bir firma olup kendi villarına kiraya verdiğinden dolayı MÜŞTERİ'den aldığı kira karşılığı her bedeli faturalandırmaktadır. Kurumsal Fatura taleplerinizi ve fatura bilgilerinizi rezervasyon anında iletmeniz durumunda konaklama sürenizin sonunda Fauranız düzenlenmiş olarak size takdim edilir yada e-arşiv fatura düzenlenmiş ise vermiş olduğunuz mail adresinize iletilir.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda KEYSAN VİLLA hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, KEYSAN VİLLA´nın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKÂYETLER

Müşterilerin villada kaldıkları süre içerİsinde villayla ilgili tüm şikayetleri KEYSAN VİLLA tarafından ilgilenip gerekli çözümler üretilecektir. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden KEYSAN VİLLA kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

KEYSAN VİLLA, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi´nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Yerel kolluk kuvvetlerinin talep etmeleri durumunda kanunen bu bilgiler sadece yetkili makamlar ile paylaşılabilecktir.KEYSAN VİLLA hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. KEYSAN VİLLA , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. KEYSAN VİLLA´nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.keysan.com.tr” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, KEYSAN VİLLA´nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.keysan.com.tr sitesi dahilinde sahibi olduğu/olmadığı başka sitelere link verebilir. www.keysan.com.tr, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşme kapsamına giren konularla ilgili meydana çıkabilecek tüm anlaşmazlıklarda ORTACA İcra Daireleri ve ORTACA Mahkemeleri yetkilidir.